Srbija bez finalnog turnira Svetskog kupa, visok poraz od Hrvatske na kraju

Share this post on:

Srbija ni ove godine neće igrati na finalnom turniru Svetkog kupa, koji će u julu biti održan u Sidneju.

Našoj selekciji je u poslednjem kolu bila potrebna pobeda nad Hrvatskom od pet golova razlike kako bi, bez obzira na rezultat drugog meča stigla do pete pozicije i plasmana na Fajnal ejt.

Razlia je na kraju bila pet golova, ali u korist Hrvatske, koja je u prvom poluvremenu iskoristila još jedno loše izdanje Srbije – 11:6 (5:1, 3:1, 2:2, 1:2). Hrvatska, koja je počela podmlađivanje ekipe, je neočekivano lako savladala naš tim, koji je pružio razočaravajuću partiju..

Srbija je prvi gol iz igre postigla u 20. minutu, nije realizovala ni jednog igrača više. Hrvatska je brzo nametnula ritam. Daleko boljom igrom u prvoj četvrtini je povela sa 5:0. Jedini gol za Srbiju je iz peterca postigao Martinović 1,22 pre prvog odmora. Tada je već sve bilo rešeno.

Ni drugih osam minuta nisu bili bolji. Hrvati su lako uvećavali prednost i pored tri propuštene prilike sa igračem više. Menjao je selektor Stevanović golmana, Mišović je  nasledio Glušca. Kao i u prvoj četvrtini opet je Čubranić savladan samo iz peterca, koji je realizovao  Nikola Jakšić. Ostali šutevi, uključujući pet igrača više, u prvom poluvremenu nisu završili u mreži Hrvatske,

Posle velikog odmora Srbija je počela da se budi. Martinović iz kontre je u 20. minutu postigao prvi gol iz igre, zatim je  i Nikola Jakšić iz daljine pogodio za 4:8. Imala je Srbija šansu da sa dva igača više još smanje razliku. Nije uspela. Fatović je u narednom napadu vratio plus pet za Hrvatsku da bi Harkov 25 sekundi pe kraja četvrtine pogodio za 10:4.

U poslednjem minutu Trtović i Pjevančić su ublažili poraz, ali to nije popravilo utisak.

Zahvaljujući pobedi Holandije nad SAD u drugom meču grupe (12:11), Srbija je ostala na šestom mestu u grupi.

Na Svetskom kupu u Sidneju iz Divizije 1 će igrati: Mađarska, Grčka, Španija, Italija i Hrvatska.

Srbija – Hrvatska 6:11 (1:5, 1:3, 2:2, 2:1)

Sudije: Margeta (Slovenija), Zvart (Holandija). Igrač više: Srbija 8 (0), Hrvatska 9 (4). Peterci: Srbija 2 (2), Hrvatska 1 (1)

Srbija: Mišović, Pljevančić 1, Stanojević, Urošević, Lazić, Milojević, Trtović 1, N. Jakšić 2, Murišić, Gladović, P. Jakšić, Dimitrijević, Glušac, Martinović 2.

Hrvatska: Bijač, Burić, Fatović 3, Tončinić, Lazić, Bukić 1, Radan, Žuvela, Akrap, Brubnjak, Butić 2, Harkov 4, Čubranić, Ćurković 1.