Kadetska selekcija Srbije se plasirala u polufinale Svetskog prvenstva za igrače do 16 godina u Zagrebu.
U četvrtfinalu je ekipa selektora Vojislava Čupića pobedila Brazil 11:7 (3:1, 2:2, 2:1, 4:3), a u polufinalu, u subotu od 19 časova, sastaće se sa Hrvatskom, koja je eliminisala Egipat.
Prva četvrtina je pripala Srbiji, 3:1, a u drugoj dugo nije bilo golova, sve do pretposlednjeg, 11. minuta prvog poluvremena, kada je Krečković pogodio za 4:1. Međutim, Brazilci, željni dokazivanja, se nisu lako predali. U završnici druge četvrtine smanjili su na 3:4, da b u poslednjoj sekundi ovog dela Bursać povisio na 5:3.
Još jednom su Brazilci prepolovili zaostak (4:5), a onda je usledila serija Srbije od 3:0 za vođstvo 8:4 (19. minut). U preostalih pet minuta igralo se gol za gol.
Srbija je igrala u sastavu : Paležević, Кrečković 3, Gudurić, Munćan 3, Milutinović, Frenc, Samardžić 1, Abadžić 1, Lazić, Grgić 1, Bursać 1, Milošević, Lale 1, Janković.
Četvrtfinale
Italija – Španija 14:17, peterci (11:11)
Brazil – Srbija 7:11
Hrvatska – Egipat 15:3
Rusija – SAD
