• Izaberite jezik:

Zvezda i Solnok u plej-ofu kvalifikacija za Ligu šampiona, Ćirićev Noazi la Sek u Kupu Evrope

Zvezda i Solnok u plej-ofu kvalifikacija za Ligu šampiona, Ćirićev Noazi la Sek u Kupu Evrope

Vaterpolisti Crvene zvezde, koje predvodi Aleksandar Filipović, odnosno Solnoka, koje predvodi Živko Gocić, plasirali su se u treću, plej-of rundu kvalifikacija za Ligu šampiona, dok će francuski Noazi La Sek, čiji je trener Stefan Ćirić, takmičenje nastaviti u četvrtfinalu Kupa Evrope.

Crveno-beli su u drugoj rundi kvalifikacija igrali na turniru u Zagrebu, gde su pobedili francuski Monpelje 11:7 i grčki Apolon 14:8, da bi u trećem meču izgubili od domaće Mladosti 9:8. Zvezda će se za plasman u grupnu fazu Lige šampiona boriti sa italijanskom Savonom.

Gocićev Solnok je bio domaćin jednog od četiri kvalifikaciona turnira, a pobedio je Jadran iz Herceg Novog 11:9 i Vuljagmeni 13:12, uz remi sa Savonom 13:13. Solnok će u plej-ofu igrati sa OSC-om.

Francuski Noazi la Sek, čiji je trener od prošle godine Stefan Ćirić, nije uspeo da prođe dalje, te će takmičenje nastaviti u četvrtfinalu Kupa Evrope. Francuzi su bili u jakoj grupi sa Brešom i OSC-om i nisu uspeli da prođu dalje.

Evropsku priču nisu nastavili vaterpolisti Šapca, pošto su zauzeli treće mesto u italijanskom Palermu, u konkurenciji BVSC-a, Telimara i Strazbura.

Druga runda kvalifikacija za Ligu šampiona

Grupa C (Solnok)

Vuljagmeni – Savona 10:10 (3:3, 3:3, 3:3, 1:1)
Solnok – Jadran HN 11:9 (2:3, 4:1, 1:2, 4:3)

Jadran HN – Vuljagmeni 11:11 (2:5, 2:1, 4:3, 3:2)
Solnok – Savona 13:13 (4:2, 3:4, 4:4, 2:3)

Savona – Jadran HN 11:11 (1:2, 3:3, 4:4, 3:2)
Solnok – Vuljagmeni 13:12 (6:4, 2:2, 3:3, 2:3)

Plasman: Solnok 7, Savona 3, Vuljagmeni 2, Jadran HN 2.

Grupa D (Zagreb)

HAVK Mladost – Apolon 9:10 (1:2, 4:3, 3:1, 1:4)
Crvena zvezda – Monpelje 11:7 (2:1, 3:2, 3:1, 3:3)

Crvena zvezda – Apolon 14:8 (5:1, 2:4, 5:2, 2:1)
HAVK Mladost – Monpelje 10:7 (3:3, 2:1, 5:2, 0:1)

Monpelje – Apolon 14:15 (3:4, 2:4, 5:5, 4:2)
HAVK Mladost – Crvena zvezda 9:8 (1:1, 3:3, 3:3, 2:1)

Plasman: Crvena zvezda 6, HAVK Mladost 6, Apolon 6, Monpelje bez bodova.

Grupa E (Pariz)

Breša – OSC 10:10 (3:3, 2:4, 2:2, 1:3)
Noazi la Sek – Terasa 13:6 (4:1, 5:1, 2:2, 2:2)

OSC – Terasa 8:7 (4:2, 1:2, 2:1, 1:2)
Noazi la Sek – Breša 11:16 (3:4, 3:5, 1:2, 4:5)

Terasa – Breša 7:9 (4:2, 1:3, 1:3, 1 :1)
Noazi la Sek – OSC 7:10 (1:1, 0:1, 2:3, 4:5)

Plasman: Breša 7, OSC 7, Noazi la Sek 3, Terasa bez bodova.

Grupa F (Split)

Jadran Split – Primorac 16:7 (4:2, 3:1, 6:2, 3:2)
Barselona – Oradea 15:6 (4:1, 4:2, 3:2, 4:1)

Jadran Split – Barselona 8:4 (1:0, 1:1, 4:3, 2:0)
Primorac – Oradea 8:6 (3:1, 2:1, 0:2, 3:2)

Barselona – Primorac 14:10 (3:1, 3:2, 5:3, 3:4)
Oradea – Jadran Split 8:18 (1:4, 2:4, 3:5, 2:5)

Plasman: Jadran Split 9, Barselona 6, Primorac 3, Oradea bez bodova.