• Izaberite jezik:

Šabac osvojio duplu krunu

Vaterpolisti Šapca, koje predvodi Miodrag Mirović, osvojili su duplu krunu ove sezone. Oni su ranije osvojili Kup Srbije, a u sredu su u trećoj, odlučujućoj utakmici finalne serije Prvenstva Srbije pobedili Crvenu zvezdu 10:9 i tako po prvi put u klupskoj istoriji postali šampioni države.

Šapčani su u prvom meču finala pobedili 8:5, dok je u revanšu Zvezda bila bolja sa 7:5. Treći meč odigran je u fantastičnoj atmosferi, pred punim tribinama bazena u Šapcu.

Zvezda je vodila 3:1, a Šabac je poravnao na 4:4. Tada je usledila pauza od 20 minuta zbog nereda na tribinama. Šapčani su se bolje snašli posle pauze, vezali su četiri gola i poveli 8:4. Međutim, minut pre kraja crveno-beli su izjednačili na 9:9, a potom je 15 sekundi pre kraja susreta gol odluke postigao Dragoljub Rogač.

Zvezda je u polufinalnoj seriji sa 2:0 u pobedama bila bolja od Radničkog, dok je Šabac sa 2:1 u pobedama savladao Partizan.